Dovolená v
Německu

Hledat hotely

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Německo dovolená

Přemýšlíte o dovolené v Německu? O dovolené v zemi našich západních sousedů? Pokud jste na vážkách, snad vám pomohou naše stránky, které se dovolené v Německu věnují. Naleznete zde důležité turistické informace a především popisy oblíbených míst v Německu.

Další tipy na dovolenou

www.NemeckoDovolena.cz
Turistické informace o Německu.
Tipy na dovolenou.

Zajímavá místa v Bavorsku

Bavorsko je označováno za „svobodný stát“. Je to jedna z nejbohatších a územně největších spolkových zemí. Na východě hraničí s Českou republikou. Je vyhledávaným místem například pro krásnou a čistou přírodu, labužníky přilákají místní klobásy a pivo, milovníky památek zase bavorské hrady a zámky.

Z Bavorska pochází řada velmi známých osobností, jako například Rudolf Diesel, Alois Alzheimer nebo nynější papež Benedikt XVI.

Jedním z nejznámějších zámků je Neuschwanstein, který dal vystavět Ludvík II. Dílo je to bezesporu zajímavé, nicméně odborníci nad ním kroutí hlavami. Pro ně je to totiž nepřirozená směsice slohů a stylů, a to jak v interiérech, tak v exteriéru. Přesto stojí za to zámek navštívit. Říká se, že podle tohoto zámku vznikla znělka do filmů Walta Disneyho. Zámek naleznete v regionu Allgaü. Je to oblast, kde začínají Alpy a kde je bezpočet jezer a luk. Návštěvu zámku tak můžete spojit s pěší túrou nebo s výletem na kolech.

Dalšími vyhledávanými zámky jsou například zámek na jezerním ostrově Herrenchiemsee postavený jako kopie zámku ve Versailles a také barokní zámek Linderhof s jezírkem a umělou jeskyní. V areálu zámku Linderhof naleznete také umělé vodopády s vodotryskem, který dosahuje výšky 32 m.

Mnoho lyžařů, ale také letních výletníků, lákají Alpy. Tamější příroda je téměř zárukou krásného výletu. Nejvíce vyhledávaným lyžařským střediskem je Garmisch-Partenkirschen, kde kromě sjezdovek můžete navštívit také mnoho barů, diskoték, kin a divadelních představení. Odtud můžete vyjít či vyjet na nejvyšší horu Německa – Zugspitze (2 964 m). Ruhpolding v bavorských Alpách nabízí v zimě lyžování na sjezdovkách nebo na mnoha běžeckých trasách a v létě možnost strávit čas u jezera nebo v bazénu.

Mnichov je hlavním městem Bavorska. Od Prahy je vzdálen asi 300 km. Rozhodně stojí za to navštívit mnichovský Oktoberfest nebo některý z koncertů pořádaných na bývalém olympijském stadionu. Centrální náměstí se jmenuje Marienplatz, kde také najdete Starou a Novou radnici. Ve městě jsou celkem tři galerie – Stará pinakotéka, Nová pinakotéka a Moderní pinakotéka.

Dalším zajímavým místem v Bavorsku je Weis Kirche. Je to poutní místo s neobyčejnou výzdobou kostela zapsané do seznamu světového dědictví UNESCO.

Krásná je také bavorská oblast Franken s nádhernými lesy a horami, řekami a vinicemi. Pokud vás lákají pěší túry, můžete využít síť turistických tras, a to jak pro pěší, tak pro cyklisty.

V Bavorsku nedaleko rakouských hranic se nachází také lázně evropského významu Bad Füssing. Sem můžete vyrazit za relaxem, zahrát si třeba golf nebo navštívit jeden z wellness ostrůvků. Bad Füssing je termální oblast a minerální voda, která zde vyvěrá, má značné léčebné účinky.

V Norimberku zase naleznete jak hrad, tak i kongresové centrum. Odsud pochází Albrecht Dürer, a proto není divu, že se v Norimberku nachází muzeum, které je mu zasvěceno. Koná se zde veletrh hraček a věhlasné vánoční trhy. Ceny hotelů se pohybují od 60 eur výše.

Na hranici s Rakouskem, zhruba 50 km od českých hranic se nachází Pasov – „Město tří řek“. Protéká jím totiž Dunaj, Inn a Ilz. Město vás zaujme svojí barokní architekturou, na jeho podobě se podíleli italští mistři.

Chcete-li strávit různorodou dovolenou, určitě se vydejte k Chiemskému jezeru. Často je označováno za „bavorské moře“. Tady jsou totiž jak hory, tak i koupání, naleznete zde jak klid a odpočinek, tak i zábavní akce. Můžete se vydat na túru nebo si zahrát populární golf. Můžete bydlet jak v horské chatě, tak v luxusním hotelu. Možností je mnoho, záleží jen na vás.

Bavorský les je národní park na největším zalesněném území v Evropě. Cyklistické stezky jsou vybudovány v Bavorském lesu i v Národním parku Šumava, který leží na české straně. Dále je zde také spousta muzeí, které můžete také navštívit.

Sibyliny lázně v severobavorském Neualbenreuthu leží v krajině tisíce rybníků. V areálu lázní naleznete bazény, sauny, odpočinkové místnosti a například i orientální pavilon. Lázně jsou nedaleko českých Mariánských lázní, proto je možné ubytovat se v České republice a do Sibyliných lázní dojíždět.

>>> ZLEVNĚNÉ ZÁJEZDY DO NĚMECKA