Dovolená v
Německu

Hledat hotely

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Německo dovolená

Přemýšlíte o dovolené v Německu? O dovolené v zemi našich západních sousedů? Pokud jste na vážkách, snad vám pomohou naše stránky, které se dovolené v Německu věnují. Naleznete zde důležité turistické informace a především popisy oblíbených míst v Německu.

Další tipy na dovolenou

www.NemeckoDovolena.cz
Turistické informace o Německu.
Tipy na dovolenou.

Berlín

Berlín je hlavním městem Německa. Je to město poměrně velké, žije v něm 3,8 milionu obyvatel. Je vyhledávaným místem pro turisty, centrem zábavy i kultury a rozhodně stojí za to jej navštívit.

Jestliže přijedete do Berlína, můžete se podívat na některý z následujících festivalů či slavností. Poslední lednovou a srpnovou sobotu probíhá akce Muzejní noc – muzea jsou otevřena až do 2 hodin v noci. V lednu se také koná mezinárodní filmový festival Berlinale. Pro milovníky současné a experimentální hudby je určen festival Maerz Muzik. V dubnu pak navštivte Berlínské bienále – tedy festival současného umění. V prosinci se organizují vyhlášené vánoční trhy s neopakovatelnou atmosférou.

Pokud dostanete hlad, můžete navštívit některou z berlínských restaurací. Cena za jeden bohatý chod se pohybuje okolo 15 eur, ale pouze v několika málo restauracích se vaří po jedenácté hodině večer. Spropitné se dává hned při placení, a to tak, že celkovou částku zaokrouhlíte. Nechávat spropitné na stolech není zvykem. Vstupné do klubu vás vyjde asi na 6-8 euro. Pivo stojí obvykle kolem 2 - 4 eur.

Alternativou restaurací jsou tzv. Kneipe – malé hospůdky, kde si kromě piva můžete dát také nějaké lehké jídlo nebo sandwich. Najíst se můžete ale také v Imbissu, což je druh bufetu s relativně nízkými cenami. Místní specialitou je pivo s jahodovým sirupem nebo vepřové koleno s kysaným zelím.

Raritou mezi místními restauracemi je podnik U firmy ve čtvrti Lichtenberk. Interiér je vybudován podle Stasi, dokonce už u vchodu vás vítá heslo: „Přijďte k nám, jinak my přijdeme k vám.“ Při návštěvě můžete symbolicky podepsat spolupráci, dostanete průkaz pro spolupracovníky a navíc i 10% slevu. Milovníci vesmíru zase ocení Astro Bar, kde mohou vidět předměty ze Star Treku nebo koktejlový bar v podobě vesmírné lodi. Podobných restaurací a barů je ale v Berlíně více. Jestli ovšem dáváte přednost klasickému stravování, zajděte bez problémů do některé z restaurací, které nabízejí jak běžná jídla, tak i speciality. Berlínské restaurace jsou většinou kladně hodnoceny.

Ubytování v Berlíně také nebude problémem. Hotelů je zde dostatek, vybrat si můžete od těch nejlevnějších až po nejluxusnější. Cena za pokoj s dobrou polohou se pohubuje kolem 75-80 eury za noc, ale sehnat se dá samozřejmě i ubytování levnější či dražší.

Mezi symboly Berlína patří Braniborská brána a Pamětní kostel. Ale pro mnohé je první věcí, kterou si ve spojitosti s Berlínem vybaví, Berlínská zeď. Začala se stavět r. 1961, byla 155 km dlouhá, 3,6 m vysoká a bylo na ní 300 strážních věží. V roce 1989 byla rozbořena, nyní se tedy slaví 20 let od jejího pádu. Pokud zatoužíte po tom navštívit zbytky berlínské zdi, můžete se vydat například na Bernauer Strasse, Postdamer Platz, nejvyhledávanějším je ale dům na Checkpoin Charlie.

Berlín se dá také označit za město muzeí. Najdete tu 175 nejrůznějších muzeí. Pokud chcete podstoupit muzejní maratón, potom se vám vyplatí pořídit si 3-tage karte – tedy třídenní vstupenku do více než 60 muzeí. Stojí 15 eur, cena karty pro studenty je poloviční.

Vydat se můžete například do muzea Story of Berlin, kde se názornou formou seznámíte s historií Berlína zhruba od 13. století do současnosti. Zde si můžete na vlastní kůži okusit, jaké by to bylo, kdybyste byli na nějaký čas zavření v protiatomovém bunkru.

Kromě Židovkého muzea najdete v Berlíně také Památník zavražděných evropských Židů, který se skládá z 2 711 betonových památníků. Můžete navštívit také Reichstag, vystoupat uvnitř nově postavené kopule k nejvyššímu bodu budovy a odtud se můžete kochat výhledem na celý Berlín.

Alexanderplatz zůstal až do současnosti centrem bývalého Východního Berlína. Uprostřed náměstí jsou hodiny Ericha Johna, které ukazují světový čas. Centrem bývalého Západního Berlína je zase Kurfürstendamm („Ku´Damm“). Zde najdete zoologickou zahradu, barokní zámek Schloss Charlottenburg a několik zajímavých muzeí. Zámek patří rodu Hohenzollernů a je charakteristický nádherně vyzdobenými interiéry.

East Side Gallery je nejdelší malířskou galerií na světě. Je to zároveň nejdelší dochovaný fragment berlínské zdi, na kterou němečtí umělci zvěčnili svá díla. První obrázky se datují už do roku 1989. Část zdi byla v r. 2000 zrekonstruována, nyní se shánějí prostředky pro další nezbytnou rekonstrukci.

Čtvrť Schöneberg je místem, kde přebývá jedna z největších komunit homosexuálů na světě. Nachází se v blízkosti Siegessäule a Schloss Bellevue, sídla prezidenta. Berlín je rozhodně tím správným místem, kde se můžete seznámit jak s historií Německa, tak s jeho současnou atmosférou.

>>> ZLEVNĚNÉ ZÁJEZDY DO NĚMECKA