Dovolená v
Německu

Hledat hotely

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Německo dovolená

Přemýšlíte o dovolené v Německu? O dovolené v zemi našich západních sousedů? Pokud jste na vážkách, snad vám pomohou naše stránky, které se dovolené v Německu věnují. Naleznete zde důležité turistické informace a především popisy oblíbených míst v Německu.

Další tipy na dovolenou

www.NemeckoDovolena.cz
Turistické informace o Německu.
Tipy na dovolenou.

Hamburk

Pokud chcete poznat některé z měst Německa, Hamburk je rozhodně dobrou volbou. Neopakovatelná atmosféra přístavního města je doplněna řadou památek, muzeí a parků. Za druhé světové války byla téměř polovina města zničena, přesto je v Hamburku velké množství památek a zábavních a relaxačních míst. Nehrozí tedy, že se zde budete nudit.

Hamburk je druhým největším městem Německa a také největším německým přístavem. Nachází se v severním Německu, na dolním toku Labe. Hamburk je nezaměnitelný také tím, že v něm můžete překonat přes 2 428 mostů, což je nejvíce ze všech evropských měst. Pro svůj význam v námořní dopravě je Hamburk označován také jako „Brána do světa“.

V přístavu se můžete projít po 700 m dlouhém mole Landungsbrücken nebo využít služeb lodí městské dopravy či vyhlídkových lodí. Hamburk je od Severního moře vzdálen ještě asi 100 km, přesto zde kotví velké zaoceánské i nákladní lodě. Při pohledu na takové velké kolosy nevyjdete z úžasu. Stojí za to projít si také starý Labský tunel, který je více jak dvacet metrů pod řekou Labe a spojuje její břehy.

V Hamburku je obrovské množství muzeí (více než 50), můžete navštívit například Kunsthalle, což je největší muzeum umění v Německu, dále pak Muzeum umění a řemesel, Panoptikum s voskovými figurínami, muzeum kávy Burg Hamburg (muzeum a restaurace, výstava kávomlýnků). Vyhledávané je také muzeum ponorek a také Mezinárodní námořní muzeum Hamburk. Zajímavostí je také Miniaturní svět země divů Hamburk, kde můžete uvidět zmenšeniny vlaků, železničních kolejí. Muzeum je zaneseno do Guinessovy knihy rekordů jako největší digitálně řízený komplex železničních modelů. Komplex je ovládán 60 počítači.

Zajímavým místem je také jezero Alster, které obklopuje park a zahrady. Jezero se rozkládá na 160 ha a představuje jakési středisko vodních sportů. Můžete si zde zapůjčit například člun a projet se po jezeře. Oblíbenými a často provozovanými sporty na jezeře jsou také plachtění a kanoistika.

Hamburk představuje také nákupní ráj. Obchodů je tu dostatek, od levnějších obchůdků až po luxusní butiky. Za luxusem se můžete vydat například na Novou zeď nebo do Hanzovní čtvrti.

Pokud zatoužíte po tom poznat trochu historie města, nenechte si ujít Dungeon – Dům hrůzy. Najatí herci vás seznámí s požárem a morem v 19. století, můžete vstoupit do mučírny Komora utrpení, projít si staré katakomby. Celkově jsou zde zachyceny scény z 2000 let historie Hamburku.

Za návštěvu stojí také historické lodě (například Cap San Diego nebo Rickmer Rickmers), které zároveň představují lodní muzea.

Jiný druh odreagování nabízí například zoo nebo největší japonská zahrada v Evropě – Planten un Blomen. V proslulé čtvrti St. Pauli se můžete zapojit do divoké zábavy, a to například na třídě Reeperbahn. Navštívit zde můžete různé hudební kluby a bary, ale také striptýzové bary a veřejné domy.

Hamburk je mimo jiné městem labužníků, podle mnoha hodnocení je kvalita hamburské kuchyně špičková. Mezi místní speciality patří úprava čerstvých ryb. Vyhledávanou restaurací je Seven Seas, kde je jídlo sice drahé, zato vynikající.

O Hamburku se mluví také jako o hlavním městě muzikálů. Je zde totiž velké množství muzikálových divadel, která navštěvují němečtí, ale i zahraniční diváci.

Pokud budete pobývat v Hamburku, můžete se zúčastnit oslavy narozenin hamburského přístavu – oslavy probíhají ve vzduchu, na vodě i na zemi. Zajímavou akcí je také zábava na Alsteru, která trvá 4 dny, během nichž můžete navštívit divadelní představení, koncerty nebo si můžete třeba zasportovat.

V Hamburku je dostatečné množství hotelů, ceny se pohybují od 13 eur za osobu a noc až k 300 eur za luxusní hotelové pokoje. Vybrat si můžete jak z menších penzionů, tak z velkých a přepychových hotelů.

České dráhy nabízejí jednosměrnou jízdenku Praha-Hamburk za 1061 Kč a Brno-Hamburk za 1333 Kč. Pohodlně se do Hamburku dostanete i letadlem nebo autobusem.

>>> ZLEVNĚNÉ ZÁJEZDY DO NĚMECKA