Dovolená v
Německu

Hledat hotely

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Německo dovolená

Přemýšlíte o dovolené v Německu? O dovolené v zemi našich západních sousedů? Pokud jste na vážkách, snad vám pomohou naše stránky, které se dovolené v Německu věnují. Naleznete zde důležité turistické informace a především popisy oblíbených míst v Německu.

Další tipy na dovolenou

www.NemeckoDovolena.cz
Turistické informace o Německu.
Tipy na dovolenou.

Lyžování v Německu

Německo patří mezi pět alpských států. Přestože jsou Alpy jen na poměrně malé části území, dostane se vám zde kvalitních služeb. Nejlepší podmínky pro lyžování v Německu jsou v bavorských Alpách – ve střediscích Garmisch-Partenkirchen a v Oberstdorfu, zalyžovat si ale můžete například i v Erzgebirge (Krušnohoří) nebo na německé části Šumavy. V Alpách jsou podobné klimatické podmínky jako v Rakousku.

V posledních letech Češi raději jezdí lyžovat do zahraničí, kde se jim dostane lepších a kvalitnějších služeb. V Německu navíc láká celkem 700 km sjezdovek a lyžování v nadmořských výškách od 450 m.n.m. do 2 830 m.n.m.

Garmisch-Partenkirchen (GaPa) je lázeňské město v bavorských Alpách. Pro lyžování je perfektně vybaveno, a to nejen sjezdovkami, ale také různými bary a diskotékami, kiny a divadly. Je zde obrovské množství možností pro sportovní vyžití – a to nejen lyže, ale i curling, sáňkování, bruslení, fitness a také různá relaxační střediska. V r. 1936 se zde pořádaly zimní olympijské hry, do té doby oddělená města Garmisch a Partenkirchen se spojila, aby mohla společně organizovat průběh olympijských her. V r. 1978 se zde konalo mistrovství světa. Z Prahy je to do GaPy asi 500 km. Čeká vás ale 120 km sjezdovek, možnost vyjet lanovkou Eibsee-Seilbahn nebo vlakem Zugspitzbahn až na Zugspitze (2 964 m), což je nejvyšší hora v Německu. Na Zugspitze pak můžete projet snowbordingovou dráhu s překážkami nebo si zajezdit na U-rampě. Pokud se dostanete až na vrchol, budete mít krásný výhled na bavorskou stranu Alp a na Tyrolsko. Dalšími horami, které dokreslují panoráma jsou Alpspitze a Waxenstein.

Oberstdorf leží téměř na hranici s Rakouskem. Můžete si zde užít 60 km sjezdovek a 150 km běžeckých tratí. Každoročně se zde pořádá Turnaj čtyř můstků, není tedy divu, že vyhledávané jsou můstky pro skoky na lyžích. Konají se zde ale také závody z běžkařské série Tour de Ski. Lanovkou se můžete dostat až na vrchol hory Nebelnhorn, která je ale určena spíše pro náročnější lyžaře. Sollereck je zase rodinné centrum lyžování, ale můžete se tu odreagovat na některé z horských chat nebo zvolit odpočinkový a relaxační pobyt, který nabízí místní hotely.

Berchtergadener Land se nachází nedaleko od jezera Königssee. V oblasti je pět lyžařských center, ze kterých si vybere opravdu každý. Je zde celkem 57 km lyžařských tratí spíše mírnější obtížnosti. Sjezdovky jsou vhodné pro pořádání světových šampionátů a mistrovství (konalo se zde např. mistrovství světa v sáňkování, bobování nebo snowboardingu). Skvěle se hodí pro rodinou dovolenou (oblast Hochschwarzeck u Ramsau), pro běžkaře i pro náročné lyžaře (Jenner). Spojení je zajišťováno ski busem. Adolf Hitler si zde nechal postavit své sídlo Berghof. V dnešní době jsou ale na jeho místě pouze ruiny, protože sídlo bylo zničeno. Dospělý zaplatí za ski pas 21 € za den, 93 € za šest dní v hlavní sezóně.

Středisko Lengrries leží v těsné blízkosti Mnichova. Najdete zde jak lehké rodinné sjezdovky, tak i sjezdovky nejvyšší obtížnosti, na jedné z nichž se konal světový pohár (Grosse Garland). Na své si ale přijdou také snowboardisti a běžkaři. Je zde dokonce i dětský ski park, kde je místo vleku instalován dopravní pás. Cena za ski pas pro dospělého je 27 € za den, 123 € za šest dní.

Lázeňské město Oberammergau nabízí středně lehké sjezdovky. Podmínky pro snowboarding zde nejsou ideální kvůli malému počtu sjezdovek. Zato běžkaři si zde mohou užívat na 100 km upravených tratí. Jednou z nich je i trať krále Ludvíka, která je 55 km dlouhá. Další možností je sáňkařská dráha v Unterammergau dlouhá neuvěřitelných 5 km.

Oberwiesenthal leží jen dva kilometry za Božím Darem v Krušných horách. Na nejvyšší saskou horu Fichtelberg (1214 m) se můžete dostat kabinovou lanovkou z roku 1924. Nejsou zde fronty a ceny jsou srovnatelné jako v Čechách. Sjezdovky jsou pravidelně zasněžovány. V Oberwiesenthalu je také kvalitní zázemí pro lyžaře. Bobová dráha je dokonce levnější než u nás. Běžkaři mohou využít trasu z Božího Daru na Hubertky a dál.

>>> ZLEVNĚNÉ ZÁJEZDY DO NĚMECKA