Dovolená v
Německu

Hledat hotely

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Německo dovolená

Přemýšlíte o dovolené v Německu? O dovolené v zemi našich západních sousedů? Pokud jste na vážkách, snad vám pomohou naše stránky, které se dovolené v Německu věnují. Naleznete zde důležité turistické informace a především popisy oblíbených míst v Německu.

Další tipy na dovolenou

www.NemeckoDovolena.cz
Turistické informace o Německu.
Tipy na dovolenou.

Tropical Islands

Už samotný název Tropical islands vypovídá o tom, že se jedná o místo exotické. Možná ale překvapí fakt, že se toto exotické místo nachází přímo v Německu.

Tropical (nikoliv Tropikal) islands je vlastně uměle vytvořené letovisko, obrovský aquapark. Nachází se v Braniborsku, zhruba 60 km od Berlína směrem na jihovýchod. Cesta z Prahy autem trvá přibližně 4 hodiny, není problém se však na místo dostat autobusem nebo vlakem.

Původní hangár na vzducholodě koupila malajská společnost Tanjong a vytvořila z něj relaxační středisko s atmosférou tropů. Areál byl otevřen 19.12.2004. Může jej navštívit až 6 600 lidí denně. Otevřeno je nonstop, takže pokud se budete chtít v zimě ohřát a vykoupat v moři, nemusíte jezdit daleko.

Uvnitř areálu je obrovský bazén – moře, který má být největším bazénem na světě. Kolem něj je vytvořena pláž s palmami a umělým sluncem, kde si můžete pronajmout lehátko a třeba celé dny relaxovat nebo si užívat vodních radovánek. Bude Vás obklopovat deštný prales a atmosféru pak bude dokreslovat ptačí zpěv. Pláž je dlouhá 200 m a písek z ní je dovezen ze štěrkovny v Dolním Sasku.

Místo je rozděleno do několika tematických parků – tropický květinový svět, kde můžete vidět až 50 tisíc rostlin, vesnice vystavěná podle originálních vesniček z Bali, Bornea a Thajska, vrcholek v tropickém deštném pralese (trasa dlouhá 1 km, na které míjíte masožravé rostliny, banánovníky nebo keře kávovníků) a Bali laguna s bazénem a vodními atrakcemi.

Teplota vzduchu je udržována mezi 25 – 30°C, teplota vody v moři je asi 28°C a v laguně pak až 30°C. Můžete využít například tobogány nebo jiné vodní atrakce. Voda v moři je krásně čistá.

V areálu se nachází také největší saunový areál v Evropě. Jeho kvalita je velmi vysoká, získal dokonce ocenění od German Sauna association. Tady můžete podstoupit různé procedury, jako jsou například bahenní lázně, masáže, relaxační terapie. Do relaxační části se saunami se ale platí vstupné odděleně od vstupného do Krajiny zážitků. Připlácí se ale také na tobogány a za vstup do tropického dětského klubu.

Noc můžete strávit třeba ve stanovém městečku, kde je ale nutné zarezervovat si místa předem. Jsou zde 2 – 4 lůžkové stany, celkově 70 stanů. Noc ve stanu stojí 23,50 eur. Můžete ale také bydlet v tropické vesnici v jednom z luxusních pokojů (zhruba za 300 eur). Nejlevnější variantou je přenocování na pláži na jednom s plážových lehátek, s vlastní karimatkou a spacákem. Na pláži je něco přes 1000 lehátek.

Při vstupu dostanete chip s číslem, který slouží jako zámek na skříňku, pro průchod turnikety, pro placení v restauracích. Za ubytování, jídlo nebo vstupy se platí až při odevzdání chipu. Může se tedy stát, že si po celou dobu pobytu budete v klidu užívat a při odchodu vás bude čekat překvapení v podobě vysokého účtu. Cena za vstup ale není kupodivu nedostupná – dospělá osoba zaplatí 25 eur nezávisle na tom, jak dlouhou dobu v tropickém ráji stráví. Cena za 1 hodinu je tedy stejná jako například za jeden měsíc. Studenti, senioři, zdravotně postižení a děti do 14 let mají právo na zlevněné vstupné. Pivo si můžete koupit za 2,5 eur, zmrzlinu za 1,5 eur, kávu za 2,5 eur. Zdarma je poskytováno parkoviště, skříňka v šatně a odvoz autobusem z nádraží.

Jednou z nejčastěji navštěvovaných restaurací je Mondial, ve které si můžete koupit pizzu s coca-colou za celkovou sumu 10 eur. V restauracích můžete ochutnat jídla národních kuchyň Bali a Bornea. V celém areálu platí zákaz kouření, pouze v jedné z restaurací je kuřácký koutek.

Další zajímavou atrakcí v Tropical Islands je let balonem, díky kterému si můžete prohlédnout tropický ráj z výšky. V noci se pořádá laserová show, kouzelnická a různá jiná představení. Nudit se tedy opravdu nebudete. Stačí jenom přijít a odpočívat.

>>> ZLEVNĚNÉ ZÁJEZDY DO NĚMECKA