Dovolená v
Německu

Hledat hotely

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Německo dovolená

Přemýšlíte o dovolené v Německu? O dovolené v zemi našich západních sousedů? Pokud jste na vážkách, snad vám pomohou naše stránky, které se dovolené v Německu věnují. Naleznete zde důležité turistické informace a především popisy oblíbených míst v Německu.

Další tipy na dovolenou

www.NemeckoDovolena.cz
Turistické informace o Německu.
Tipy na dovolenou.

Ubytování a doprava v Německu

Možnosti ubytování jsou v Německu obrovské. Navštívit můžete jak některý z kempů, tak i například luxusní hotel. Ceny se samozřejmě odvíjí od lokality a kvality ubytování.

Kempy jsou v Německu většinou otevřeny od dubna do října, některé dokonce celoročně. Lépe je rezervovat si místo v kempu dopředu. V Bavorsku se cena za noc v kempu pohybuje okolo 7 euro. V Dolním Sasku 10 eur a v Braniborsku zase kolem 6 eur. Všechno ale závisí na poskytovaných službách a úrovni jednotlivých kempů.

Alternativou kempů jsou mládežnické ubytovny, kde se však mohou ubytovat pouze členové Organizace německých mládežnických ubytoven (Deutsches Jugendherbergswerk). Členství si můžete bez problémů pořídit u této organizace nebo přímo v ubytovně. Místo v mládežnické ubytovně je lépe zarezervovat.

V hostelech se můžete ubytovat i bez členství. Řadu hostelů spravuje organizace Přátelé přírody a představují další z levnějších variant ubytování, a to většinou ve vícelůžkových pokojích.

Penziony jsou více osobní a také za poměrně za výhodnou cenu. Jsou označovány nápisem „Zimmer frei“. Vyhledat si je můžete v pohodlí domova přes internet nebo klidně až po příjezdu. Pokud zrovna nepřijedete v době konání některého ze světových festivalů nebo slavností, míst je obvykle dostatek. Ceny se také různí podle kvality a lokality penzionu. Ubytování se dá pořídit už od 15 eur za noc.

Ochutnejte krásy Německa formou víkendové dovolené. krátké Eurovíkendy jsou skvělou volbou pro krátké poznávací zájezdy.

Další možností je pronájem bungalowu nebo chaty. Cena za pronájem chaty pro 4 osoby se pohybuje okolo 550 eur za týden.

Ubytovat se můžete ale i v hotelu libovolné cenové a kvalitativní třídy. Některé hotely dokonce nabízejí ubytování ve starých hradech. Kvalita hotelu určují hvězdičky. Za pokoj v tříhvězdičkovém hotelu zaplatíte od 20 do 90 eur.

První dlážděné silnice vznikly už za doby Římanů. Snad pro svou tradici jsou teď německé cesty na velmi vysoké úrovni. V Německu byla také v r. 1921 postavena první dálnice na světě. V Německu jsou také poměrně časté pěší zóny a zóny, ve kterých je například maximální povolená rychlost 30 km/h.

Do Německa se dostaneme letadlem, vlakem, autobusem či autem. Nejvýznamnější letiště najdete ve Frankfurtu nad Mohanem, významné je i mnichovské letiště a na rok 2011 je plánováno dokončení stavby letiště v Berlíně. Celkově je v Německu 430 letišť. Letenky do Německa se dají sehnat poměrně levně. Zpáteční letenka se dá pořídit u nízkonákladové společnosti zhruba za 2 500 Kč.

Železniční síť v Německu je také poměrně dobrá. Jen pro představu, České dráhy nabízejí jednosměrnou jízdenku Praha-Hamburk za 1061 Kč a Brno-Hamburk za 1333 Kč.

Dálnice jsou v Německu velmi kvalitní. Systém dálnic je jeden z nejhustších na světě. Říká se také, že Němci jsou ukázněnější a slušnější řidiči než ti v České republice. Dálnice jsou označovány písmeny a číslicemi. „A“ znamená Autobahn, tedy dálnice, a „BAB“ je značka pro Bundesautobahn, tedy spolková dálnice. Dálnice vedoucí ze severu na jih jsou označeny lichými čísly a ze západu na východ zase sudými. Zhruba na polovině dálnic není nijak omezena rychlost, existuje pouze doporučení pro řidiče, aby dodržovali limit 130 km/h. Od r. 2005 se na německých dálnicích platí mýtné, které by měly platit nákladní automobily nad 12 tun.

Od března r. 2007 mohou jednotlivá německá města zavádět tzv. nízkoemisní zóny, kam máte právo vjet pouze s příslušnou ekologickou plaketou. Nařízení se samozřejmě vztahuje i na zahraniční návštěvníky. Plaketu můžete získat v DEKRA Automobil a.s. zhruba za 300 Kč. Toto nařízení už platí například v Berlíně, Hannoveru v Kolíně nebo v Dortmundu. Seznam takovýchto měst se ale dále rozšiřuje.

Porušování pravidel by se vám mohlo velice vymstít. Od r. 2009 se pokuty za narušení dopravních nařízení více než zdvojnásobily. Zaplatit můžete až 680 eur za rychlou jízdu a například jízda na červenou vás bude stát 200 eur.

Velký význam v hromadné dopravě má metro, autobusy, tramvaje, trolejbusy a také S-Bahn, což je městská nebo příměstská železnice. Funguje v takových městech jako je například Berlín, Drážďany, Mnichov, Hamburk aj.

>>> ZLEVNĚNÉ ZÁJEZDY DO NĚMECKA