Dovolená v
Německu

Hledat hotely

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Německo dovolená

Přemýšlíte o dovolené v Německu? O dovolené v zemi našich západních sousedů? Pokud jste na vážkách, snad vám pomohou naše stránky, které se dovolené v Německu věnují. Naleznete zde důležité turistické informace a především popisy oblíbených míst v Německu.

Další tipy na dovolenou

www.NemeckoDovolena.cz
Turistické informace o Německu.
Tipy na dovolenou.

Zajímavá místa v Německa

Německo je velká země, která nabízí velké množství možností jak strávit volný čas. Pro turisty zajímavá jsou nejen německá města, ale také Alpy, které přilákají ročně statisíce lyžařů. Za shlédnutí stojí nejen kultura, ale také příroda. Velkým zážitkem je také ochutnávka tradiční německé kuchyně.

V hlavním městě Berlíně probíhá mezinárodní filmový festival Berlinale, proslavené jsou ale také vánoční trhy. Symbolem města je Braniborská brána, kterou najdete přímo pod Berlínskou zdí. V roce 2009 se slaví 20 let od pádu Berlínské zdi. Brána byla znovu otevřena právě po pádu zdi. Dalším symbolem města je Pamětní kostel. Hackesche Höfe představuje komplex budov, které dříve sloužily jako kanceláře a centrum řemeslníků a průmyslníků. Do Berlína vyráží spousta lidí také za nákupy a není se čemu divit. Je zde totiž velké množství nákupních center – jako například Kaufhaus des Westens (legendární KaDeWe – největší obchodní dům v Evropě), pasáž na Postupimském náměstí, ulice Kurfürstendamm a Friedrichstraße. V Berlíně si také můžete vychutnat operní představení v Německé opeře nebo třeba navštívit Ostrov muzeí. Rozhodně se nudit nebudete.

V Mnichově se můžete zúčastnit poměrně vyhledávaného Oktoberfestu a také navštívit muzeum piva a Oktoberfestu. Mnichov je sídlem FC Bayern, fotbaloví fanoušci proto mohou využít příležitosti a podívat se na zápas tohoto fotbalového týmu. Milovníci opery si zde také přijdou na své. Bavorská státní opera uspokojí i nejnáročnější diváky. Další možností, jak strávit čas v Mnichově je prohlídka různě tematicky zaměřených muzeí, například muzeum BMW. V roce 1972 probíhaly v Mnichově letní olympijské hry, po nichž ve městě zůstal stadion, na kterém se v současnosti pořádají megakoncerty.

Kolín vás učaruje svou atmosférou, kterou utváří románské kostely a hlavně katedrála zapsaná do seznamu světového dědictví UNESCO. Zajímavostí je například muzeum vůní, kde se dozvíte něco o historii parfémů, nebo muzeum čokolády.

Pokud zatoužíte po tom, vrátit se do dětství, pak jednu z cest představuje návštěva norimberského muzea hraček. V Norimberku najdete ale také například dům Albrechta Dürera, prohlédnout si můžete sklepní vězení ze 14. století, které sloužilo jako vyšetřovací vazba. Požitkem pro labužníky je ochutnávka pravé norimberské klobásy pečené na roštu nebo návštěva hostince Essigbrätlein ze 16. století. V Norimberku se zachovaly také městské hradby s 80-ti věžemi a Císařským hradem.

Muzeum značky Mercedes Benz a Muzeum Porsche vás může přilákat do Stuttgartu. A když už tam budete, ochutnejte místní specialitu – Spätzle (nudle) a nebo Maultaschen (taštičky z vaječného těsta). V období Vánoc se zde pořádají vánoční trhy.

Jako město kontrastů by se dal označit Frankfurt. Tady se prolíná moderní styl s tradicí, historie a současnost. Na jedné straně je čtvrť bank, která představuje velmi významné finanční centrum v Německu. Na straně druhé můžete navštívit židovské muzeum a blíže se seznámit s historií židovského národa. V muzeu dialogu si můžete vyzkoušet, jaké to je být nevidomý. Je tu totiž úplná tma, a tak jste odkázáni pouze na své smysly.

Za módou se vydejte do Düsseldorfu, který je označován za módní metropoli. V tomto směru si můžete užívat například na luxusním nákupním bulváru Könnigsallee. Pokud máte rádi pivo, bude vás zajímat zdejší specialita – kvasnicové pivo.

Perlou v Drážďanech je obrazárna Zwinger, kde naleznete díla starých mistrů se Sixtinskou Madonou a také například největší sbírku porcelánu na světě. V Muzeu hygieny zase naleznete sbírku Swarzkopf, která vás provede dějinami péče o vlasy a krásu.

V Hamburku můžete strávit celý den třeba jen nakupováním, odpočinkem u jezera Alster nebo v jednom z mnoha hamburských muzeí. Hamburk je přístavní město, proto se i řada muzeí odkazuje na námořnictví, lodní dopravu a vůbec všechno, co souvisí s vodou. Hamburk je pro svou polohu označován za „bránu do světa“.

Z přírodních památek si nenechte ujít Bavorský les, kterému se také říká „zelená střecha Evropy“, pobřeží Baltského moře s lázněmi a přístavy, ale také Krušné hory nebo Oberbayern – oblast s horami a jezery. V Teutoburském lese zase naleznete středověké katedrály a kláštery. Mezi nejvyhledávanější lyžařská centra v Alpách patří například Garmisch-Partenkirchen a Obersdorf.

>>> ZLEVNĚNÉ ZÁJEZDY DO NĚMECKA